לגמור מהצלחת

רבות כבר נכתב על יתרונות חיי המין לשני המינים. למעשה , קיום יחסי מין מחזק את מערכת החיסון, מאפשר זרימת דם טובה יותר לכל הגוף וכמובן מוריד לחצים ומאזן את מערכת העצבים.

אז נכון, כדי להגיע לרמת תדירות אשר ממנה נוכל ליהנות מכל הטוב הזה, יש צורך ב”אוירה” , יש צורך באינטימיות , בשקט, בזמן פנוי  וכמובן גם בחשק…. ולכל התנאים האלה מצטרף גם מרכיב נוסף שהוכח כי קיים קשר ישיר בינו לבין רמות החשק המיני שלנו , והוא מה שאנחנו אוכלים או ההרכב התזונתי של התפריט היומי שלנו.

המזון שאנו אוכלים מהווה למעשה את אחד השחקנים בכל הקשור לזרימת הדם, לרמות ההורמונים – ביניהם הטסטוסטרון ואפילו על ריח גוף- שילוב של כל אלה משפיע רמות על רמות החשק והתפקוד המיני.

לזרום עם המזון

כאמור, אחת המערכות המשפיעות על רמת העוררות המינית שלנו היא כמובן מערכת הלב והדם.

במאמר שפורסם ב Journal of Sexual Medicine נמצא כי נשים וגברים עלולים לחוות ירידה בזרימת הדם לאיברים הגניטליים כאשר הם צורכים מזון שדל מידיי בירקות ופירות ועשיר בשומנים וכולסטרול כמו: בשר, ביצים ומוצרי חלב המכילים אחוזי שומן גבוהים. הסיבה היא כמובן מצב של היצרות עורקים המונע אספקת דם לאיברי המין – מצב אשר פוגע ב:

  • היכולת להגיע מוכנים לאקט עצמו ברמת עוררות גבוהה (משחק מקדים )
  • רמות הביצוע (היכולת להאריך את משך האקט ולדחות את רגע השיא)
  • רמת הסיפוק וההנאה של שני הצדדים (עצמת האורגזמה).

בנוסף, אם בתפריט היומי שלכם קיימים מזונות מעובדים המכילים כימיכליים כמו חומרי טעם וריח, צבעי מאכל וחומרים משמרים המשבשים את המערך ההורמונאלי של הגוף , אתם בהחלט עלולים לחוש ירידה משמעותית נוספת בחשק המיני ובביצועים.

פרופסור דין אורניש, המוכר בעקבות מחקריו על הקשר בין תזונה למחלות לב  וטרשת עורקים, ונחשב למי שהביא לעולם את הדיאטה הצמחונית , ודלת השומן כבר בשנות ה-80, טען  במחקר גדול שערך כי  אנשים שהקפידו על תזונה מאוזנת המבוססת  בעיקרה על פירות וירקות טריים , לא רק שחוו תחושה כללית טובה יותר ושיפור במדדיהם בבדיקות הדם, אלא גם חוו דחף מיני גבוה יותר ועוררות  מינית גבוהה יותר (לשמחת בני/בנות זוגם).

הסיבה נעוצה בחומצת אמינו (אבן הבניין של כלל החלבונים) בשם  L ARGININE אותה ניתן למצוא בעיקר בעלים ירוקים, וירקות שורשיים (אלו הגדלים מתחת לאדמה).  הארג’ינין הוא חומר מוצא של תחמוצת החנקן הפועל להרחבת כלי הדם ההקפיים ובכך מסייע ביצירת זקפה לאורך זמן.

יתרה מזו, מחקר שנערך בלוס אנג’לס ע”י דוקטור אלן הירש, קבע שאפילו הרחה של מזונות מסויימים יכולה להשפיע על מידת זרימת הדם שלנו לאיברים הגניטליים -בעיקר אצל גברים. באותו מחקר נבחנו גברים משלוש מדינות שונות (גרמניה, אנגליה וארצות הברית) והם נדרשו להריח בקבוקונים עם ריחות שונים.

לאחר הרחה של כל בקבוק, נמדדו אצלם רמות זרימת הדם לאיבר המין. הנתון המעניין הוא שכל אחד מקבוצות הנבדקים במחקר הגיב אחרת לריחות.

אצל האמריקאים הוגברה זרימת הדם לפין ב 32% עם חשיפה לריח של פאי דלעת ולבנדר.

אצל האנגלים הוגברה זרימת דם לפין ב- 24% עם חשיפה לריח ל עוגת תפוחים.

אצל הגרמנים הוגברה זרימת הדם לפין ב-16% עם חשיפה לריח של צלי בקר.

אצל כל הנחקרים, חשיפה לריחות מטוגנים כמו Fish and chips הראתה באופן חד משמעי ירידה של בין 6%-18% בזרימת הדם לאיברי המין.

בשורה התחתונה של סיכום המאמר, ניתן לומר כי ההשפעות של התזונה שלנו באות לידי ביטוי גם לפני שטעמנו ולו ביס אחד מהמזון שמונח לנו בצלחת, קל וחומר אחרי שהתפרק והגיע אל הדם שלנו.

ההורמון ששולט בהרמון

מעבר לנושא זרימת הדם באיברים הגניטליים, ישנה חשיבות לנוכחות גבוהה של הורמון הטסטוסטרון המיוצר אצל גברים באשכים ואצל נשים (במינון הרבה יותר קטן) בשחלות.

לטסטוסטרון מגוון תפקידים מעבר לשמירה על החשק המיני. הוא בעל חשיבות מרכזית בייצור תאי זרע וכן יש לו תפקיד אנאבולי (בונה) בסימני המין המשניים כמסת השרירים והעצם, שינוי הקול ורמות השיער בגוף. הוא מגיע לשיאו בגיל ההתבגרות (גיל 17-18) ולאחר מכן רמותיו יורדות באופן משמעותי עד כדי כך שגבר בן 80 הוא בעל 30% מכמות הטסטוסטרון שהייתה לו בגיל ההתבגרות.

במחקר שפורסם  עוד בתחילת שנות התשעים ע”י אוניברסיטת קיימברידג’, נמצא כי רמות הטסטוסטרון באנשים שתפריטם מגיע מהצומח בלבד (טבעונים) גבוה ב 7% מאלו אוכלי הכל.  על בסיס הטענה הזו (לצד טיעונים מוסריים נוספים) החליט ארגון PETA, הפועל למען בעלי החיים בארה”ב להפיק פרסומת שמדגימה את ההבדלים בביצועיים המינים בין מי שהוא טבעוני לביו מי שהוא אוכל בשר. אין צורך לתאר כי זה האחרון מצליח “להחזיק” הרבה פחות במיטה מזה הטבעוני (לשמחת ליבה של זוגתו), ולאחר שיוצא את חדר השינה כדי להטביע את יגונו בטלפון החכם הוא נפגע ע”י מזגן גדול שמושלך עליו מלמעלה…

עוד חשוב להוסיף, כי לא די בתזונה טבעונית הנמנעת ממוצרי חלב ובשר כדי לשמור על רמות טסטוסטרון גבוהות. יש צורך שהתזונה תהיה עשירה בפירות ירקת ובעיקר בחומצות שומן חיוניות המגיעות מאגוזים, שקדים, זרעים, אבוקדו, זרעי צ’יה ועוד.

מה אומר התפריט על הריח שלך?

החשק המיני שלנו לא מושפע אך ורק מקצב זרימת הדם או מרמות הטסטוסטרון. קיים בו גם מרכיב של משיכה לצד השני. וממה מורכבת המשיכה המינית שלנו לצד השני?  חוש הומור? חיוך מקסים? כריזמטיות?  כל אלה בהחלט מהווים גורם משמעותי במשיכה שלנו אל בן/בת הזוג, אולם אחד הגורמים המשמעותיים במשיכה שמלוווה אותנו עוד משחר ההסטוריה טרם עידן הדיאורדורנטים והבשמים הוא כמובן ריח גוף וכשאנחו מדברים על ריח גוף, הכוונה היא כמובן לריח הזיעה.

לזיעה יש תפקיד נוסף מלבד רק לקרר את גופנו. היא אחראית על פינוי רעלים וטוקסינים של הגוף שהכנסנו דרך האוכל שבחרנו לאכול.

וריח הזיעה, במדוייק יותר ממראה עיניים, נותן מידע מהימן יותר לגבי הרגלי האכילה של  הפרטנר העתידי שלנו ולו בשל העובדה שהוא נקלט בתת מודע ואנחנו רגישים אליו הכי הרבה.

מחקר שבחן את הקשר בין התזונה לבין מידת הריח והמשיכה בין גברים לנשים, מצא כי גברים שניתנה להם דיאטה עשירה במוצרים מהחי למשך שבועיים  דורגו כבעלי ריח פחות טוב מאותם גברים אשר ניזונו מתזונה צמחית בלבד. ריח הזיעה נאסף בתחבושות סופגות זיעה מיוחדות ואז חולקו לנשים שדרגו את ריחם.

הסיבה  להבדל המשמעותי הזה נעוצה ברמת החומציות של הגוף. אכילה של בשר אדום ומזון עתיר שומן באופן כללי  גורמת לגוף להיות חומצי יותר, ויחד עם החיידקים שנמצאים על גבי העור נוצרת ריאקצייה  שתוצאותיה הם ריחות רעים  המודפים מהעור וגם מהפה.. בנוסף, בשל משך הזמן  הממושך שלוקח לבשר  ולרכיבים שומניים להתעכל במעיים, מתרחש תהליך של תסיסה ורקבון במהלכו לא רק נוצרים גזים , אלא גם ריח לא נעים שמוצא את דרכו החוצה דרך נקבוביות העור.

כדי לשנות את ריח הגוף, ההמלצה היא לבסס את רוב התזונה על פירות, ירקות, אגוזים ושקדים אשר מאפשרים תגובה בסיסית בגוף ובכלל, מונעים ריח גוף חריף.

לכו לירקן לפני שאתם נכנסים למיטה

בשורה התחתונה, אם מצרפים את כל חלקי הפאזל המרכיבים את חידת הליבידו והמיניות שלנו, מגיעים למסקנה כי קיימים גורמים רבים לעוררות מינית. על חלקם לא תמיד יש לנו שליטה (מאפינים התנהגותיים, גנטיקה, מראה) אולם על התזונה, או מדוייק יותר על הבחירות התזונתיות שלנו יש לנו אפשרות השפעה.

אז לפני שאתם שוקלים לקחת גלולת פלא שתאפשר לכם ביצועי על… פתחו את המקרר, ראו מה כמות הירקות ווהפירות שיש בו. – כי משם מתחיל השינוי.